Tváře projektu

all (4)
Jsme parta nadšenců odhodlaných zkusit něco nového. Pocházíme z různých církví, ale sdílíme stejné hodnoty. Nabízíme otevřenost, radost a přijetí.

Tváře projektu

Pastoral brothers

Pastoral brothers

Evangeličtí faráři a youtubeři

Facebook Pastoral Brothers
YouTube Pastoral Brothers
Instagram Pastoral Brothers
Jakub Malý (33 let) se narodil na Kladně. V Lovosicích vystudoval gymnázium. Ve stejné době se stal členem Českobratrské církve evangelické, ve které se chtěl stát farářem. Proto po maturitě odešel do Prahy studovat Evangelickou teologickou fakultu. Po jejím absolvování a následné roční praxi (vikariát) v Praze – Libni přijal místo pražského seniorátního faráře. V této funkci působí už pět let. Ve svém volném čase se věnuje sportu.
Karel Müller (29 let) se narodil na Vysočině v Okříškách u Třebíče. V Třebíči vystudoval Katolické gymnázium a po maturitě odešel do Prahy studovat Evangelickou teologickou fakultu. Ve stejné době se stal členem Českobratrské církve evangelické, ve které se chtěl stát farářem. Po absolvování studia a roční stáži v Benešově přijal místo pražského faráře pro mládež. V této funkci působí už čtyři roky. Karel Müller také učí křesťanství a etiku na Evangelické akademii v Praze. Jeho velkým koníčkem je turistika.


M. C. Putna

M. C. Putna

Literární historik a vysokoškolský pedagog

www.twitter.com/mcputna
Martin C. Putna (1968 Písek) vystudoval klasickou filologii, slavistiku a teologii. Přednáší na Fakultě humanitních studií Karlovy univerzity, píše knihy o literárních dějinách a pro Český rozhlas natáčí s Ninou Rutovou pořad Duchovní Evropa. Církevně a politicky je nebinární.


Alexandr Flek

Alexandr Flek

Šéfredaktor nakladatelství Biblion a příležitostný kazatel

Alexandr Flek
Alexandr Flek, BA, MTh (*1968)
Překladatel, nakladatel a „vykladatel“ Bible. Snílek, komunikátor a průkopník. Bývalý ateista a bývalý pastor, dnes biblista, nakladatel a kazatel na volné noze. 1 x manžel, 4 x otec, 3 x děd. Patnáct let vedl překladatelský tým Bible21, jeho nedávná kniha Parabible, která přenáší evangelijní texty do současných českých kulis, se stala veřejným fenoménem a setkala s nebývalým zájmem věřících i nevěřících čtenářů.


David Balcar

David Balcar

Evangelický farář v pražském kostele u Klimenta

David Balcar, nar. 1973 v Praze, žena, dvě děti strávil několik měsíců mezi českými krajany na Ukrajině. Rád žil 16 let v Jindřichově Hradci a byl tam farářem. Vodák, amatérský hudebník, cestuje spíše vlakem. Také díky setkání s logoterapií napínavě sleduje, jak se naše (a biblické) příběhy potkávají.


Alexandra Jacobea

Alexandra Jacobea

Evangelická farářka z Dejvic

Saša Jacobea – Alexandra Jacobea (*1985 Brno) v 15 letech přijala křest a objevila ČCE. Teologii studovala v Praze a v Ženevě, odkud se na 10 let vrátila do rodného Brna, tentokrát i jako farářka. Coby dobrovolnice se věnuje péči o budoucí vodicí psy, má ráda dobrou kávu.
Je vdaná, trojnásobná kmotra, od září 2021 žije a pracuje v Praze.

Přesunout se na začátek